Blog

Čvn 07

Růže

Tohle naše povídání o rostlinách, dnes odstartuji velmi velkou zajímavostí. Věděli jste, že růže, jakožto rostlina je stará 35 milionů let? Růže mají dlouhou a velmi pestrou historii o které se dnes dočtete i Vy.

Kvě 14

Pivoňky

Pivoňky jsou velmi oblíbenou květinou, kterou známe už více jak 3 000 let. Jsou vedeny pod vědeckým názvem Paeonia a mají svůj příběh o tom, jak ke svému jménu přišly. Pivoňky jsou významné nejen historicky, ale také kvůli svým vlastnostem a léčivým účinkům. Představují štěstí, prosperitu, romantiku, čest, soucit, bohatství, uzdravení a šťastné...

Říj 30

Halloween

Dýně, dekorace, masky, převleky a všechno co k tomu patří. Věděli jste, že historie tohoto svátku sahá až ke Keltům a že se v určité podobě slavil i na českém území ještě dříve, než se dostal do Ameriky? Že ne? Tak si o něm pojďme něco říct.

Bře 30

Hortenzie

Výrazné modré květy hortenzií nesou v sobě srdečné emoce. Ať už darujete modrou, růžovou nebo bílou hortenzii, vyjádříte ní vděčnost za to, že jste byli pochopeni. V negativním významu může znamenat i bezcitnost. Proto pozor, s jakými květinami ji kombinujete v kytici.

Bře 16

Narcis

Jeden z prvních jarních květů je symbolem nového začátku, znovuzrození, úcty a neopětované lásky. Nikdy ho nedarujte samotný, nosí to neštěstí! Kytice narcisů přináší do domu radost a štěstí.

Bře 15

Tulipán

Tulipány symbolizují úspěch, slávu, lásku, bohatství. Darováním červených tulipánů vyjádříte svou dokonalou lásku. Žluté tulipány vyjadřují úspěch v práci, ale i problémy s láskou. Oranžové zas napovídají, že krása je jen na povrchu.

Není to náhoda, že zářivé pestrobarevné květiny pryskyřníku označují atraktivitu, zářivost, okouzlující osobnost.

Bře 09

Lilie

Ve Francii se lilie stala oficiální královskou květinou. Darováním lilií dáváte najevo, že obdarovaného chcete chránit. Odpradávna je zvlášť bílá lilie symbolem čistoty, skromnosti a panenství. Růžové lilie symbolizují čistotu srdce, žluté veselost. Při liliích v kytici platí "méně je více". Z jejich omamné vůně vás totiž může rozbolet hlava.

Úno 13

Valentýn

Nevíte co na Valentýna? My Vám rádi poradíme.